تبلیغات
حرفی از جنس زمان - اگر من خوب باشم دیگران با من خوبند
دوشنبه 21 بهمن 1387

اگر من خوب باشم دیگران با من خوبند

   نوشته شده توسط: حسین پورمحرر    

روزها و شب ها، هفته ها و ماه ها می گذرد. هر روز مثل روز قبل، روزهایمان را شروع می كنیم. همه ی ما از اوضاع زندگی، زمین و زمان گله می كنیم. از هر حرف كوچكی ناراحت می شویم، با هر مسأله ی پیش پا افتاده ای دست از كار می كشیم، به هم گیر می دهیم و از همه ایراد می گیریم.
چرا فلانی آن كار را كرد؟ چرا اون فلان حرف را زد؟ برای چه باید این كار را بكنم؟ چرا اون از من نخواد؟ به من چه ربطی دارد؟ اول  اون باید شروع كند، او ...
ما كه می توانیم مسائل را از سر خودمان باز كنیم، جوری رفتار می كنیم كه انگار نه انگار ما هم داریم اینجا زندگی می كنیم، ما هم عضوی از بشریت، جامعه و خانواده هستیم. یكی خبر نداشته باشد، خیال می كند، ما فرستاده هستیم! بعضی از ما به قدری پیشرفت كرده ایم كه قبول داریم اوضاع بدی هست، زندگی ها سخت شده است و همه تلاش خود را می كنیم و بی نهایت فكر می كنیم كه چطور می شود این وضع را تغییر داد؟ از چه راهی می توانیم فكر مردم را عوض كنیم تا بشود بهتر زندگی كرد، تا بتوانیم خوب زندگی كنیم، به سختی می توانیم كسی را پیدا كنیم كه قبول داشته باشد اشتباه می كند! دست به چه كاری كه نمی زنیم تا اوضاع را بهتر كنیم. ولی حتی یك بار هم تلاش نكردیم كه خودمان را تغییر بدهیم. تا حالا فكر نكردیم اگر من خوب باشم، دیگران هم با من خوب خواهند بود. اگر من تلاش كنم، دیگران هم در كنار من تلاش خواهند كرد. اگر من كمك كنم، دیگران هم كمك می كنند.
ما انسان ها توقع داریم دیگران برای ما تغییر كنند. انتظار داریم كه بقیه با ما به گونه ای باشند كه ما می خواهیم، ولی خودمان آن گونه كه آنها می خواهند نیستیم. متأسفانه خیلی از ما حتی قبول نداریم كه داریم اشتباه می كنیم. ما هیچ علاقه ای به تغییر خود نداریم  و تا پایان زندگی، هر روز مثل روزهای قبل، روز دیگر را شروع می كنیم، روزی كه هیچ برتری نسبت به روز قبل ندارد. با این حال مطمئن هستم هیچ وقت روزی پر از زیبایی را نخواهم داشت، زیرا همیشه خواستم كه خوبیها به طرف من بیاید، ولی من حتی یك قدم هم به سمت آن برنداشتم. برای داشتن زندگی زیبا، باید به خودمان قول بدهیم كه هم اكنون « عوض شویم».


 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر