تبلیغات
حرفی از جنس زمان - ارزش بانوی شیعه
پنجشنبه 28 آذر 1387

ارزش بانوی شیعه

   نوشته شده توسط: حسین پورمحرر    

شخصیت و ارزش وجودی انسان به آن چیزهایی است كه به او وجود و هستی می بخشد و یا ابعاد هستی او را افزایش می دهند، علم، عقل، درك و فهم، شعور، تقوی، یقین، ایمان، هدایت، نور، حیات، حافظه، سرعت و انتقال، قدرت تفكر و تعلیم و تعلم، اختراع، بینش، دانش، حیاء، حجاب، عفت، ادب، اخلاق، تواضع، بینایی، شنوایی، حواس گوناگون و همه ی آنچه راكه انسان آنرا جزء دارائیهای خود می شمارد و می تواند بگوید: آنرا دارم، همگی ابعاد وجودی و هستی او هستندكه شخصیت انسان را تشكیل می دهند، هرچه كمیت و كیفیت و ابعاد این دارائیها بیشتر باشند هستی انسان، وسیع تر و شخصیت او با عظمت تر و گسترده تر است.
سخن در آنست كه ارزش یك دختر مسلمان یا بانوی شیعه به چیست، آیا ارزش در آنست كه هرروز هزاران چشم هوس ران و آلوده نظاره گر او باشند؟
آیا ارزش و شخصیت به انست كه ازاو و زیبائیهای خداداد او بعنوان یك كالای تبلیغاتی بهره بگیرند؟
آیا بازیچه  دست عده ای بوالهوس بودن ارزش است؟
آیا برازندگی و تمدن به مد لباس و كیفیت و كمیت آرایش است؟
آیا دهن كجی به قوانین الهی و زیر پا گذاردن دستورات خداوند نشانه ی شخصیت و روشنفكر بودن است؟
آیا بی حجابی، بدحجابی و رها بودن در پارك ها و معابر عمومی و به نمایش گذاردن چهره و مو واندام و پوشیدن لباس بدن نما نشانه ی شخصیت و ارزش است؟
هرگز! آنان كه اینگونه فكر كنند به ضد ارزش ها روی آورده اند و شخصیت خود را گم كرده اند، آنچه را باعث نقص آنهاست ارزش دانسته و راه عظمت، انسانیت، هستی، وجود و ارزش ها را نیافته و از دید روانشناسی ناقص اند و باید به كلام زیبای امیرالمؤمنین علی(علیه السلام) كه روانشناسان جهان بعد از هزاروچهارصدسال بدان رسیده اند، روی آوردند كه فرمود: من در عجبم ازكسانی كه به دنبال گمشده های ( بی ارزش مادی، قلم، دفتر، دوچرخه،اتومبیل و ...) خود می گردند چگونه شخصیت خود را گم كرده و بدنبال آن نمی گردند.


 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر