تبلیغات
حرفی از جنس زمان - مجازات عدم رعایت قوانین ارتباط محرم با نامحرم در روایات اهل البیت

مجازات عدم رعایت قوانین ارتباط محرم با نامحرم در روایات اهل البیت (علیهم السلام):
پیامبر خدا (صلی الله علیه وآله و صلم) فرموده اند: هركه به خانه ی همسایه بنگرد و چشمش به عورت مردی یا موی زنی یا بدن او بیافتد، برخدا لازم است كه او را همراه منافقین به سوی آتش ببرد. همراه آنان كه در دنیا به چشم چرانی و نظر به عورت مردم، مشغول بودند، و از دنیا بیرونش نبرد تا رسوایش سازد و آبرویش ببرد و در روز محشر عورتش را بر همه ی مردم آشكار خواهد كرد.
                                                                                     (عقاب الاعمال/ص332)
پیامبرخدا(صلی الله علیه وآله و صلم) فرمودند: هركه پركند چشمش را از نگاه به زن نامحرم، خداوند روز قیامت با میخهای آتشین چشمش ار بسوزاند و پیوسته چشم هایش پرآتش باشد تا خداوند از حساب خلایق فارغ شود و بین مردم قضاوت كند، سپس دستور دهد او را به سوی آتش برند.
                                                                                    (عقاب الاعمال/ص338)
پیامبرخدا(صلی الله علیه وآله و صلم) فرمودند: شدید می شود غضب خداوند بر زن شوهرداری كه به غیر همسرش پرنگاه كند و چشمش را با نگاه به نامحرم آلوده سازد، هرزنی كه به نامحرم نظر كند خداوند تمام اعمالش را نابود می سازد و اگر آن نگاه مقدمه ی گناهان دیگری چون زنا شود بر خدا واجب است كه او را به آتش بسوزاند بعد از آنكه او را در قبرش شكنجه كرده باشد.
                                                                                  (عقاب الاعمال/ص338)
 پیامبر خدا (صلی الله علیه وآله و صلم) فرمودند: هركه با زن نامحرم صحبت و شوخی كند، خداوند به عدد هركلمه كه با او صحبت كرده هزار سال او را در آتش افكند و هر زنی یا دختری كه خود را در اختیار مرد نامحرم قرار دهد كه او را در بغل گیرد یا ببوسد یا با او سخن بگوید و شوخی كند یا به زنا آلوده شود به همان كیفر مرد مبتلا می شود و اگر مردی زنی را به زور وادار به گناه كند علاوه بر كیفر خود به كیفر زن نیز او را عقوبت كنند.
                                                                               (عقاب الاعمال/ص334)
امام صادق(علیه السلام) فرمودند: هر زنی كه خود را برای غیرشوهرش خوشبو كند نماز او قبول نیست تا اینكه خود را بشوید و بوی عطرش زائل گردد، همانگونه كه تا از جنابت غسل نكند نمازش قبول نمی شود.
                                                               (مكار الاخلاق باب حق الزوج علی المرأه)


 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر